Tag : квоти

Ракомет Спорт

Македонија ќе заврши на 13 место на ЕП!? (ФОТО)

Слободен печат
Најдобрата македонска машка ракометна репрезентација на 10. јануари во Виена ќе го започне својот шести настап на континенталните собири. За точно седум дена прв ривал...
Спорт Фудбал

Обложувалниците го предвидуваат победникот во Лигата на шампионите! (ФОТО)

Слободен печат
Заврши групната фаза во Лигата на шампионите (сезона 2019/2020), познати се веќе шеширите пред ждрепката која што ќе се одржи наредниот понеделник. Светските обложувалници го...
Спорт Фудбал

Обложувалниците имаат фаворит на ЕП, Шпанија и Германија ни во Топ 4!

Слободен печат
Веднаш после извршувањето на ждрепката за групите на Европското првенство 2020 година, светските обложувалници ги објавија квотите на фаворите за освојување на титулата. Помалку една...
Вести Регион

Вучиќ: Побарав од Јункер да го изземе Западен Балкан од системот на квоти за челик

Слободен печат
Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа во Брисел побарал од претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер да го изземе Западен Балкан од својот систем на...
Спорт Фудбал

Македонија ќе игра и против обложувалниците! (ФОТО)

Слободен печат
В четврток од 20.45 часот македонската фудбалска А репрезентација ќе го игра седмиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година против селецкијата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

АНКЕТА НА „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“: Граѓаните задоволни од укинатите квоти – Ги нашле сите лекови

Најголем дел од пациентите денеска ги најдоа лековите на рецепт во аптеките и не им беше проблем што, за да ги подигнат, покрај рецепт, требаше...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слободна ТВ

АНКЕТА: Граѓаните не веруваат дека од први ќе има доволно лекови во аптеките (ВИДЕО)

Мими Шушлеска Петкова
„Слободен печат“ ги праша граѓаните дали веруваат дека од први наредниот месец, откако ќе се укинат квотите, ќе има доволно лекови на рецепт во аптеките...
Вести Македонија

Шахпаска: Укинати се квотите за лекови во аптеките во туристичките региони

Слободен печат
Пратеничката Јагода Шахпаска, денеска им се обрати на граѓаните, по повод најавеното укинување на квотите на лековите за месец август во туристичките градови Охрид, Струга...