ФОТО+ВИДЕО: Ашковски со Сепси го освои Купот на Романија

Во финалето на романскиот Куп одиграно во Букурешт составот на Сепси триумфираше над Волунтари со резултат 2:1. Ова е прв пехар во историјата на Сепси кој е основан пред само 11 години (во 2011), а благодарение на куп титула, овој клуб ќе ја претставува Романија во квалификациите на Лигата на конференции. Целиот натпревар за Сепси …

ФОТО+ВИДЕО: Ашковски со Сепси го освои Купот на Романија Read More »