24.8 C
Скопје

Tag : Костовски

Колумни

Изборни термини како ново политичко тетеравење

Љубомир Костовски
Како да ни е судено да имаме парламентарни и други избори со многу спорења околу нивното (не)одржување, условите што ги поставуваат актерите во нив, па...
Хроника

„Таргет- Тврдина“: Сведокот Костовски вкрстено испрашуван од обвинетиот Јакимовски

МИА Агенција
Со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од странана обвинетиот Тони Јакимовски во Кривичен почна рочиштетоза предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство. Претходно обвинетиот Јакимовски...