Tag : косовска полиција

Слајдер Спорт Фудбал

Безбедноста на Македонија – Косово е грижа на МВР, а косовската полиција ќе внимава на гостинските навивачи

Слободен печат
На координативните средби помеѓу МВР и ФФМ е одлучено за безбедноста на гледачите да не грижат приватни агенции за обезбедување туку за целосната безбедност да...
Вести Регион

Косовската полиција во потрага по двајца осомничени за убиството на Оливер Ивановиќ

Слободен печат
Дирекцијата за истраги на тешки злосторства во соработка со Специјалното Обвинителство на Република Косово, информира дека го истражува случајот со убиството на Оливер Ивановиќ. Според...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ВИБЕР ГРУПА од 7 илјади членови „кодошеле“ за радари, па полицијата ги фати (ВИДЕО)

Слободен печат
Косовската полиција во вторникот уапси две лица, како осомничени дека создале група во апликацијата Вибер, а во неа биле членови повеќе од 7.000 луѓе, кои...