2 C
Скопје

Tag : кошаркарска федерација на македонија

Кошарка Спорт

„Металците“ го кренаа гласот: Господа од КФМ, до кога на наша сметка ќе си ја полните касата

Слободен печат
Кошаркарскиот шампион на Македонија, МЗТ Скопје Аеродром жестоко реагира на казната која му ја изрече КФСМ по дербито со Работнички. МЗТ е казнет за поради...
Кошарка Спорт

Федерацијата го аминува договорот на екипите и кошаркарите

Слободен печат
Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) објави дека е постигнат договор за решавање на нсогласувањата помеѓу клубовите и здружението на професионални кошаркари. Прифатен е предлогот на...