Tag : количка

Кошарка Спорт

Британец сака да си ја ампутира ногата бидејќи не му дозволуваат да учествува на Параолимписките игри

Слободен печат
Бејтс смета дека е проморан на ваков радикален чекор поради неодамнешната промена воправилата со кој не му се дозволува да се натпреварува во овој спорт,...
Вести Македонија

„Хендикеп Плус”: Спотот „Исправи се Македонијо” на ВМРО-ДПМНЕ е деградирачки за лицата со посебни потреби

Слободен печат
Здружението „Хендикеп Плус” соопшти дека во предизборниот спот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, наречен „Исправи се Македонијо”, една од интерпретациите на содржината на спотот директно се однесува...
Вести Регион

Русинка во Будва ПРЕГАЗИ бебе на пешачки (ВИДЕО)

Слободен печат
Едногодишно бебе било повредено денеска во Будва, откако автомобил удрило во количката во која се наоѓало. Таткото на детето поминувал на пешачки премин, буткајќи ја...