12.8 C
Скопје

Tag : коцевска

Вести Култура

ВИДЕО | Коцевска: Годинашниов фестивал „Прво па женско“ се фокусира на грижата за јавното добро

Слободен печат
Деветтото издание на Фестивалот за феминистичка култура „Прво па женско“, во организација на Тиииит! Инк, ќе се одржи од 10 до 16 јуни на повеќе...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Коцевска: Со непостапувањето на институциите за насилството врз жените се праќа порака дека е тоа нормална појава

Слободен печат
По барањата упатени до Министерството за внатрешни работи, Платформата за родова еднаквост, побара од Јавното обвинителство и Советот на јавни обвинители конечно да го разрешат...