4.2 C
Скопје

Tag : кл7 струга

Ракомет Спорт

Талентираниот Ѓорговски потпиша договор со Голден Арт КЛ7

Слободен печат
Младиот стружанец Емилијан Ѓорговски според многумина е еден од најнадежните млади ракометари во Македонија следните години ќе биде дел од најмладиот ракометен клуб во земјава...