-4 C
Скопје

Tag : јирген кллоп

Спорт Фудбал

Само Пеп игра офанзивен фудбал

Слободен печат
Холанѓанецот Луи ван Гал тврди дека само еден тренер во сегашниот фудбал форсира офанзивна игра. Според Холанѓанецот, тоа е тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола....