Само Пеп игра офанзивен фудбал

Холанѓанецот Луи ван Гал тврди дека само еден тренер во сегашниот фудбал форсира офанзивна игра. Според Холанѓанецот, тоа е тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола.

– Остана само еден тренер кој форсира офанзивен фудбал, Пеп Гвардиола. Ернесто Валверде со Барселона се обидува да биде агресивен, но не е како Гвардиола. Истото важи и за Јирген Клоп – вели Ван Гал.

 

Прочитајте и...  ВИДЕО | Димовски: Обезбедуваме секојдневни тренинзи и формираме идни репрезентативци

Поврзани вести

Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Слободен печат

Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Слободен печат

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Слободен печат

Манчестер јунајтед на мета на хакерите, бараат милиони за да не објават вредни документи

Слободен печат

Фудбалерите ќе ја спасат Барселона од банкрот, се согласија на намалување на платите

Слободен печат

Ракометарите на Вардар не патуваат во Париз, ќе се бара трет термин за дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian