Tag : исправи

Вести Ви Препорачуваме Македонија

(АНКЕТА) Граѓаните се жалат: За пасош ми велат дека треба да чекам два месеци

Слободен печат
Деновиве во јавноста е многу актуелна темата околу вадењето на лични документи, особено пасоши. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев информира дека на располагање имаат...
Магазин Филм и ТВ

Неда Арнериќ и Диме Илиев од „Исправи се Делфина” се сретнаа по 20 години во Битола

МИА Агенција
Македонскиот актер Диме Илиев и српската актерка Неда Арнериќ, познати по своите улоги во легендарниот филм „Исправи се Делфина“, по 20 години се сретнаа повторно...