Tag : искористиле

Вести Економија Слајдер

Ангеловска: Домашната платежна картичка ја искористиле 309.337 граѓани

МИА Агенција
Вкупно 309.337 граѓани ја искористиле домашната платежна картичка, а вкупниот реализиран промет изнесува 26,5 милиони евра, објави попладнево министерката за финансии Нина Ангеловска на нејзиниот...
Вести Скопје

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 245 возила

МИА Агенција
Паркингот на Водно во текот на овој викенд го искористиле 245 возила, според бројот на испратени СМС пораки, информираат од Град Скопје. Оттаму истакнуваат дека...