Tag : иранско оружје

Вести Свет Слајдер

Американската морнарица заплени три ирански ракети и 150 противтенковски проектили

Слободен печат
Воен брод на американската морнарица заплени оружје за кое се верува дека е од ирански „дизајн и производство” и вклучува 150 противтенковски проектили и три...
Вести Свет

Воената коалиција предводена од Саудиска Арабија тврди: Нападот врз саудиските нафтени посторојки е извршен со иранско оружје

Слободен печат
Воената коалиција предводена од Саудиска Арабија, што се бори против движењето Хути во Јемен, објави дека нападот врз саудиските нафтени посторојки е извршен со иранско...