Tag : инспекциски надзори

Вести Скопје

ДСЗИ: Извршени над 116 вонредни инспекциски надзори во градскиот превоз

Слободен печат
Државниот санитарен и здравствен инспекторат во овој период има направено над 116 вонредни инспекциски надзори во градскиот и додека беше во функција во оние општини...
Вести Македонија Слајдер

Филиповска-Грашкоска: За мене и моите колеги, инспекторите се рамо до рамо со здравствените работници

Слободен печат
Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска на денешната прес конференција ги презентираше инспекциските надзори за период од 19 март до 21 април од шесте инспекторати....