10 C
Скопје

Tag : иницијативен одбор

Вести Македонија Слајдер

Иницијатива за конгрес: Оставка за Мицкоски кој ги стави државните интереси пред сопствените

Слободен печат
Од Иницијативниот одбор велат дека дури во политичките кулоари има информации дека власта обезбедила поддршка и од пратеници од опозицијата и тие вчера не гласале...
Вести Македонија

Иницијативен одбор: Ако Мицкоски обезбедил мнозинство зошто ѝ остава и еден ден повеќе на власта?

Слободен печат
Дали се точни партиските информации кои се лиферуваат по медиумите дека Мицкоски обезбедил мнозинство и доколку се точни, зошто тогаш ѝ се остава еден ден...
Вести Македонија

Иницијативниот одбор: Ако Мицкоски има време да ги полни кафеаните и теретаните, мора да одвои време и за сопартијците

Слободен печат
На 23 декември 2017 година, 376 делегати во Валандово му ја дадоа довербата на се уште актуелниот претседател Христијан Мицкоски да ја врати ВМРО-ДПМНЕ на...
Вести Македонија

Фракцијата во ВМРО-ДПМНЕ возвраќа на навредите од Мицкоски: Изолиран е и нема капацитет да ја води партијата

Маја Терзиова
Се уште актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема капацитет да ја води партијата. Тоа резултира со видлива несигурност и немир, кои предизвикуваат панични реакции...
Вести Македонија Слајдер

Ивица Коневски: Мицкоски е единствениот одговорен за поразите на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е единствениот одговорен за изборните порази на партијата, изјави поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски. Во гостување на „Топ Тема“...
Вести Македонија

Најпосакувано сценарио на Заев е Мицкоски да продолжи да ја води партијата, реагираат од иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Најпосакувано сценарио на Зоран Заев е Мицкоски да продолжи да ја води партијата во нови порази и после секој пораз да прогласува победи и да...
Вести Македонија Слајдер

Стамов: Мицкоски да покаже демократски капацитет и уште утре да свика и закаже вонреден конгрес (ВИДЕО)

Слободен печат
Би сакал да изразам благодарност до сите членови на ВМРО-ДПМНЕ кои не контактираат и даваат поддршка на иницијативата за свикување вонреден конгрес. Бројот на делегати...
Вести Македонија

Притисокот врз Мицкоски продолжува, иницијативниот одбор за денес закажа нова прес-конференција

Слободен печат
Иницијативниот одбор за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со притисокот врз лидерот на партијата Христијан Мицкоски, да одговори на барањата на незадоволните членови во...
Останатo Спорт

Го запираат развојот на спортот, наидовме на игнорантски однос

Слободен печат
Иницијативниот одбор за уредување на односите во Македонскиот олимписки комитет, за активностите и случувањата, до спортската и пошироката спортска јавност го дава следното соопштение: –...
Вести Македонија

Новата партија на Тортевски на иницијативен одбор: Да ја направиме Македонија пристојно место за живеење

Слободен печат
Во Кинотека на Македонија започна отворениот состанок на иницијативниот одбор на новата партија на адвокатот Александар Тортевски која ќе се вика „Твоја партија“, пренесува Фокус....