Tag : ингеренции

Вести Свет

Трамп: Уништете го секој ирански брод што ќе ве загрози

Слободен печат
Претседателот на САД, Доналд Трамп, и дал инструкции на американската морнарица да го уништо секој ирански брод кој ќе претставува закана односно ќе го загрози...
Вести Македонија

Од Охрид не ги предале ингеренциите, сакаат заедно со Владата да го решаваат проблемот со дивоградбите

Слободен печат
Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната самоуправа. Како...
Вести Македонија

Владата го нема добиено писмото на Мерко дека се откажува од ингеренциите

МИА агенција
Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко се откажува од надлежностите на Општината за урбанистичко планирање, градежни дозволи, издавање концесии и за спроведување на забелешките од страна...
Вести Македонија

Мерко се откажа од ингеренциите врз Општина Струга, ја повика Владата таа да управува со градот

Слободен печат
Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко денеска преку писмо соопшти дека се откажува од ингеренциите врз Општината и бара од Владата таа да почне да раководи со...