Tag : хорника

Слајдер Хроника

До распаднатиот труп откриен на Матка најдена чаура

Слободен печат
На дваесетина метри од местото каде полицајци најдоа труп во распаѓање во близина на Горна Матка била забележана чаура од пиштолски куршум, јавува Телма. Официјалната...
Хроника

Десет мигранти од Авганистан пронајдени во возило кај патарината Отовица-Велес

Слободен печат
Двајца полициски службеници и двајца мигранти се здобиле со телесни повреди, откако синоќа во акција на полицијата пред патарината Отовица-Велес во возило се пронајдени десет...
Хроника

Медицинска сестра добивала закани од сопруг на пациентка

Слободен печат
Во штипската Клиничка болница вчера медицинска сестра добила закани од сопруг на пациентка. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека случајот кај нив е пријавен...
Хроника

Сообраќајни казни за повеќе од 80 скопјани

Слободен печат
Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје на вчера од 6 до 24 часот спровело акција за откривање возачи кои ја пречекориле брзината на...