Tag : хипокризија

Вести Македонија Регион

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Слободен печат
Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис...
Вести Регион

Кумуцакос: ЕУ и нејзината хипокризија – Прво притискаше за штетниот Договор од Преспа, сега вели не одиме напред

МИА Агенција
Хипокризија од ЕУ е прво да ја притиска Грција за штетниот Договор од Преспа, а сега да вели не одиме напред со интегративниот процес, вели...