Tag : Германец

Вести Свет

Германец пет години мртвата мајка ја чувал во куќата за да ја зема нејзината пензија

Слободен печат
Германија е во шок откако полицијата на 15 јуни во куќа пронајде труп на жена која е мртва веќе пет години. Телото на Јозефа Л....
Вести Економија

Секој Германец е посиромашен за 2.600 до 3.500 евра

Слободен печат
Претседателот на институтот за светска економија, Габриел Фелбермајер, очекува поради вирусот секој поединец во Германија да биде посиромашен за 2.600 евра. – Доколку прогнозата на...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Надлежните открија како коронавирусот стигнал во Европа?

Слободен печат
Германец на 33-годишна возраст можеби е првиот Европеец кој бил заразен со новиот коронавирус и тој го пренел на други жители на европските земји, пренесува...
Хроника

Германец шверцувал мигранти во Македонија

Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица” синоќа во 22.40 часот од слобода бил лишен К.E.(33) од СР Германија поради тоа што во...
Вести Регион

Германецот Петер Баер е новиот известувач на ПССЕ за Косово

Слободен печат
Комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) го избра пратеникот во Бундестагот Питер Баер за известувач за ситуацијата во Косово. ПССЕ објави на...
Вести Хроника

Германец баран од Интерпол уапсен на Попова Шапка

МИА Агенција
Педесет и петгодишен Германец кој германската полиција го бара за набавка на 700 килограми кокаин деновиве бил приведен во земјава. Германскиот државјанин се барал со меѓународна...