• фред

ВИДЕО: Фред е херојот во дебито на Рангник со Манчестер јунајтед

Манчестер јунајтед повторно се враќа на победничките патеки, денеска во 15. коло од Премиер лигата триумфираше на „Олд Трафорд“ стадионот над Кристал Палас со 1:0. На клупата на „црвените ѓаволи“ дебитираше привремениот менаџер до крајот на оваа сезона Ралф Рангник. Седмиот триумф на Јунајтед го обезбеди Фред во 77 минута после асистенцијата на Гринвуд. На …

ВИДЕО: Фред е херојот во дебито на Рангник со Манчестер јунајтед Read More »