Tag : Феенорд

Спорт Фудбал

Холанѓаните отсвиреа крај на првенството, Ајакс без титула

Слободен печат
Поради одлуката на холандската влада, Фудбалската федерација на Холандија беше приморана на ваква тешка одлука. Сезоната во Ередивизијата и официјално е завршена, моментната состојба на...
Спорт Фудбал

Навивачите на Феенорд ги нападнаа своите фудбалери по дебаклот од Ајакс (ВИДЕО)

Слободен печат
Холандското дерби помеѓу Ајакс и Феенорд, популарниот „De Klassieker“ кој му припадна на тимот од Амстердам со убедливи 4:0, ги разгневи фановите на Феенорд и...
Спорт Фудбал

ДЕЦА ЗАБОЛЕНИ ОД РАК НА НАТПРЕВАР НА ФЕЕНОРД: Гостинските фанови имаа изненадување за нив! (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Феенорд ги поканија децата заболени од рак кои се лечат во болницата во Ротердам да гледаат фудбалски натпревар. Симпатизерите на гостинскиот тим Адо...
Спорт Фудбал

Хулигани на Ајакс нападнаа и тепаа родители на јуниори од Феенорд (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Ајакс ја упропастија сликата за одличната сезона со еден непромислен потег. Имено, тие се главните иницијатори за големиот инцидент кој се случи во...
Спорт Фудбал

Ван Перси заминува во пензија

МИА Агенција
Холандскиот фудбалер, Робин ван Перси заминува во пензија. Веста за завршувањето на неговата кариера е објавена на твитер-профилот на Феенорд. Триесет и петгодишниот Ван Персии...
Спорт Фудбал

Потпиша за Ајакс и веднаш доби казна за долгиот јазик (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот голман Кјел Шерпен од следната сезона ќе го носи дресот на холандскиот гигант Ајакс но по потпишувањето на договорот мораше да „одработи“ уште една...