4 C
Скопје

Tag : ести

Вести Хроника

Турски државјанин обвинет затоа што прикажал фалсификуван ПЦР тест за коронавирус

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против државјанин на Република Турција, осомничен дека сторил кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 1...
Вести Македонија

Идната недела средба Османи – Захариева, Германија не отстапува од проширувањето и старт на преговорите со С Македонија

Слободен печат
 Министрите за надворешни работи на Северна Македонија и на Бугарија идната недела треба да се состанат со цел да го договорат терминот на одржување на...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Секој може да биде газда за 1 евро

Граѓаните што се бизнис настроени, а немаат доволно капитал (5.000 евра), наскоро ќе можат да основаат претпријатие за само 1 евро. За да нема забуна во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Владата во низок старт, Собранието во лер!

Соња Христовска Угриновска
Владата почна да функционира откако беше договорена и избрана на брз и ефикасен начин на неколку недели пред истекот на законските рокови и веќе денеска...
Вести Економија Слајдер

Макрон: Постигнат е историски договор за ЕУ

Слободен печат
ЕУ успеа да постигне историски договор за заеднички финансиски средства неопходни за надминување на предизвиците на пандемијата на Ковид-19, изјави денеска францускиот претседател Емануел Макрон....
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Очигледно е непридржувањето до мерките, имаме одговорност да ги заостриме

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конфернција рече дека мерките за изолацијата од страна на голем број граѓани не се почитуваат. Поради тоа веќе...