15.8 C
Скопје

Tag : драгана велковска

Вести Македонија Слајдер

Велковска: ЈП Лајка работи без одобрена програма од Агенцијата за храна и ветеринарство

Слободен печат
Активистката за заштита на животни и животна средина и членка на Советот на Град Скопје Драгана Велковска, денес го објави документот во кој се гледа...
Вести Македонија

Активистката Велковска: Предизборната кампања завршува, а никој не ги спомна бездомните животни (ВИДЕО)

Слободен печат
Предизборната кампања е пред крај, а речиси никој не ја спомена благосостојбата на животните. Ова денеска во Скопски агол, на „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков
Секој ангажман на Драгана Велковска е активизам – од директното спасување животни од улиците, до институционалниот ангажман каде што на друг начин ја води борбата за...
Вести Македонија

Здружението Е.Д.Е.Н. во соработка со „Веган 365 Кујна“ ќе подели 500 вегански оброци на загрозени категории граѓани

Слободен печат
Здружението за заштита на животните и животната средина Е.Д.Е.Н. во соработка со „Веган 365 Кујна“ до крајот на месецот и во јуни ќе подели вкупно...