• доверливо

Руски хакери упаднаа во софтвер на лондонска златарница, Бекамови, Опра Винфри и Том Хенкс се „мета“ на нападот

Руска хакерска група, наводно, добила пристап до лични податоци на филмски ѕвезди, светски лидери и милијардери со хакирање на ексклузивната лондонска златарница, компанијата за накит „Граф“. Десетици личности од таканаречената „А“-листа беа цел на масовните хакерски напади. Хакерите објавија голем број чувствителни податоци кои се однесуваат на Опра Винфри, Доналд Трамп, Дејвид Бекам и многу …

Руски хакери упаднаа во софтвер на лондонска златарница, Бекамови, Опра Винфри и Том Хенкс се „мета“ на нападот Read More »