1 C
Скопје

Tag : долари непријавени

Свет

Приведен поранешниот претседател на Хондурас, Зелаја поради непријавени пари

МИА
Поранешниот претседател на Хондурас, Мануел Зелаја уапсен е на аеродромот во Тегусигалпа, откако кај него била пронајдена торба со 18.000 непријавени американски долари. Тој тврди...