Tag : Докази

Вести Македонија Слајдер

Никогаш не било постапено за кривилов на балканскиот рис, ниту била вратена некоја од украдените камери

Слободен печат
Во Македонија има околу 30 возрасни единки на балкански рис, кои имаааат посебни територии, бидејќи се територијални животни. Можат да се најдат во задните планински...
Вести Македонија Слајдер

Доказите на Јанева делумно ќе бидат тајни за јавноста

Горан Наумовски
Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дукоски во денешната презентација на листата на материјални докази пред судот информираше дека од обвинителката Вилма Рускоска добил известување дека...
Вести Македонија Слајдер

Русковска: За евентуални докази за „27 април“, ќе одлучи судот

Горан Наумовски
Дали има докази или нема, ќе одлучи судот. Не е ниту на обвинителството, ниту на одбраната, односно на обвинетите, рече обвинителката Вилма Русковска, одговарајќи на...
Вести Македонија Слајдер

Со презентација на нови докази продолжува судењето „Рекет“

Слободен печат
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за случајот „Рекет”. Судскиот процес се наоѓа во доказна постапка и треба да продолжи со презентирање докази....
Забава Магазин

Четири најубедливи докази за постоење на патници низ времето (ВИДЕО)

Слободен печат
Ако можеме да им веруваме на британските научници, околу 2.100 година телепортацијата и патувањето низ времето ќе бидат дел од нашата реалноста. Група на физичари...
Вести Македонија

Со изведување докази ќе продолжи рочиштето за „Рекет“

Слободен печат
Судскиот процес за предметот „Рекет” продолжува денеска со презентација на материјалните докази. На последното рочиште за овој предмет се читаа и се презентира наредби и...
Вести Македонија Слајдер

Рускоска за наводите на „Ла Верита“: Поради немање докази случајот е затворен

Слободен печат
Обвинителката Вилма Русковска изјави дека објавените документи од италијанскиот весник „Ла Верита“ се дел од истрагата која се спроведувала во 2014 и 2015 година. На...
Вести Регион

Пацоли предал илјадници докази за српската геноцидна политика против Косово

Слободен печат
осовскиот вицепремиер и министер за надворешни работи во заминување, Беџет Пацоли вечерва соопшти дека на косовски обвинител му предал „илјадници документи”, кои, според него, ја...
Вести Македонија

Ременски врши увид во доказите кои ги прибра ОЈО за „Меѓународен сојуз“

Слободен печат
Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата за...
Вести Македонија

Бојан Јовановски – Боки 13 хоспитализиран во Градска болница

Слободен печат
Бојан Јовановски, првоосомничениот во предметот „Рекет“ е хоспитализиран во Градска општа болница 8-ми Септември, Скопје, за редовен преглед потребен како доказен материјал. По завршување на...