2 C
Скопје

Tag : Џими Батлер

Магазин Магазин слајдер Сцена

Селена Гомез повторно вљубена? Се погласни гласините дека пејачката е во врска со кошаркарот Џими Батлер

Слободен Печат
Со молскавична брзина се проширија гласините дека 28-годишната пејачка Селена Гомез е повторно вљубена откако неодамна била забележана на вечера со 31-годишниот кошаркар на „Miami...
Кошарка Спорт

НБА: Мајами ја продолжи финалната серија, „трипл-дабл“ на Батлер (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Мајами Хит ја совладаа екипата на Лос Анџелес Лејкерс со 111:108 во петтиот натпревар од НБА финалето и го намалија резултатот во серијата...
Кошарка Спорт

Лејкерси на само една победа од шампионската титула (ВИДЕО)

Слободен печат
Лејкерси со победата се наоѓаат на само една победа од 17. шампионска титула со што би се израмниле со Бостон селтикс како најтрофејни екипи во...
Кошарка Спорт

НБА: Мајами намали во финалето против Лејкерси (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Мајами хит ја совладаа екипата на Лос Анџелес лејкерс со 112:102 во третиот меч од НБА финалето. „Жешките“ го намалија резултатот во финалето...
Кошарка Спорт

Џејмс и Дејвидс го скршија отпорот на Мајами втор триумф (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако Мајами во вториот натпревар влезе драстично ослабен поради неиграњето на повредените Горан Драгиќ и Бам Адебајо, „жешките“ пружија многу посилен отпор отколку во првиот...
Кошарка Спорт

НБА: Милвоки немоќен без Јанис-Мајами во финалето на Истокот, Леброн за историја (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Мајами последен пат во финалето на Истокот беше во 2014 година кога ја совладаа Индијана со 4:2, но во големото финале загубија од...
Кошарка Спорт

Џими Батлер си отвори бизнис во Дизни Ворлд, муштерии му се НБА играчите (ФОТО)

Слободен печат
Ѕвездата на Мајами која се подготвува за дуелот од првата рунда на плејофот против Индијана, има дополнителна работа од која заработува и тоа од НБА...
Кошарка Спорт

Пол си оди од Хјустон, доаѓа фантастична ол стар замена

Слободен печат
Познатиот новинар на ЕСПН, Адријан Војнаровски тврди дека на стартот од преодниот рок, на 1 јули, се очекува Хјустон рокетс и Филаделфија сиксерс, да ги...
Кошарка Спорт

Работно лето за Леброн, ќе врбува ѕвезди за ЛА Лејкерс

Слободен печат
Лос Анџелес лејкерс седма година по ред не играше во плејофот на НБА лигата, иако сезонава во тимот беше и најдобриот кошаркар на денешницата, Леброн...