28.8 C
Скопје

Tag : џан пјеро вентура

Спорт Фудбал

Селекторот кој ја предводеше Италија против Македонија го допре дното, доби отказ од второлигашка екипа

Слободен печат
Џан Пјеро Вентура кој беше селектор кога Италија одигра два натпревари против Македонија (1:1, 3:2) во квалификациите за пласман на СП 2018 година во Русија,...