Селекторот кој ја предводеше Италија против Македонија го допре дното, доби отказ од второлигашка екипа

Кариерата на Џан Пјеро Вентура во последно време оди во надолна линија.

Џан Пјеро Вентура кој беше селектор кога Италија одигра два натпревари против Македонија (1:1, 3:2) во квалификациите за пласман на СП 2018 година во Русија, доби нов отказ во Серија Б.

Вентура кој ќе остане запомнет како селектор кој за прв пат не успеа да ги однесе „аѕурите“ на Светско првенство, доби отказ во Салернитана.
Првиот човек на тимот од втората лига е претседателот на Лацио, Клаудио Лотито по натпреватот на Салернитана против Специја (1:2) во Серија Б го нарече Вентура лудак поради неговите измени на овој дуел и потоа му врачи отказ.

Салернитана потврди дека 72-годишниот Вентура повеќе не е тренер откако сезоната во Серија Б ја заврши со скор од 14 победи, 10 нерешени натпревари и 14 порази со што на крајот го освои 10. место.

Прочитајте и...  Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Конечно се враќа и елитниот фудбал

Слободен печат

Санчез го ограби Јунајтед, и на заминување му зеде речиси 10 милиони евра

Слободен печат

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат