Ѓоковиќ успешно ја продолжува одбраната на титулата на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ се пласира во осминафиналето на Вимблдон откако денеска го совлада Денис Кудла со 6:4,6:3,7:6. Во наредната рунда, бранителот на трофејот го очекува Чилеанецот Кристијан Гарин кој во четири сета го совлада Шпанецот Мартинез. Кудла кој на Вимблдон пристигна како 114 тенисер на светот, му пружи солиден отпор на првиот носител, посебно во третиот …

Ѓоковиќ успешно ја продолжува одбраната на титулата на Вимблдон Read More »