Tag : Денар

Вести Економија

Битиќи: Секој денар потрошен во домашните компании вреди многу повеќе отколку при купување на странски производи

Слободен печат
Наша цел е да им помогнеме на граѓаните, средствата кои се предвидени како помош за справување со последиците од пандемијата со ковид-19 да стигнат до...
Вести Економија

Бензините поевтинуваат за половина денар, а дизелот за еден денар

Слободен печат
Бензините од полноќ поевтинуваат за половина денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата...
Вести Економија Слајдер

„Стандард и Пурс”: Денарот и банкарскиот систем се и остануваат стабилни

Михаило Донев
Во најновиот извештај на агенцијата „Стандард и Пурс” e нагласено дека поставеноста на монетарната политика и мерките на Народната банка придонесуваат за неутрализирање на ефектите...
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 52.2573 денари, британската фунта пак, изнесува 68.9253 денари....
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6949 денари, додека американскиот долар чини 52.3326, британската фунта пак, изнесува 68.7868 денари.  ...
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 52.2219, британската фунта пак, изнесува 68.5881 денари.  ...
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 52.0765, британската фунта пак, изнесува 68.4170 денари....
Вести Економија

Народната банка апелира нејзините одлуки да не се ставаат во политички контексти

Слободен печат
Народната банка денеска преку соопштение ги повика сите субјекти да ги почитуваат нејзината самостојност и независност и нејзините одлуки да не се ставаат во политички...
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6947 денари, додека американскиот долар чини 52.0938 денари, британската фунта пак, изнесува 68.5245 денари....
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6979 денари, додека американскиот долар чини 52.0482 денари, британската фунта пак, изнесува 68.3520 денари....
MacedonianAlbanianBulgarian