Tag : четворица

Вести Македонија Хроника

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Велес поднесе предлози за издавање казнен налог за четири лица, двајца велешани и две лица жители на Градско, за сторено кривично дело...
Хроника

Казна од 100 дневни глоби за четворица радовишани

Основното јавно обвинителство во Радовиш денеска поднесе предлог за издавање казна против четири лица. Обвинетите​ во три одвоени случаеви постапиле спротивно на Одлуката на Владата...
Хроника

Четворица тешко повредени во сообраќајка кај Росоман

Вчера утро околу 6.10 часот на магистралниот пат  Градско – Прилеп, на крстосницата на улицата „Пролетерска“ со магистралниот пат за Росоман, се случила сообраќајна незгода...
Вести Свет

Пациент на психијатрија со метален држач убил четворица други пациенти

Слободен печат
Пациент во психијатриска болница во Романија со држач за инфузија убил четворица други пациенти. Пациентот (38) три дена претходно сам се пријавил во установата, а...