1 C
Скопје

Tag : булевари

Ви Препорачуваме Хроника

Секој трет ден умира по едно лице во сообраќајна незгода

Горан Наумовски
Скопје, Битола, Велес и Кумановo се четирите најопасни градови во Македонија, каде според долгогодишните полициски анализи се случиле низа сообраќајни несреќи во кои имало најмногу...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Зимата ја закочи реконструкцијата на улиците во Скопје

На повеќе локации истовремено, изминатиов период се одвиваат градежни работи за изградба и реконструкција на повеќе улици и булевари. Екипата на „Слободен печат“ излезе во...
Вести Скопје

Хаос во Скопје, блокирани улици поради проширување и реконструкција

Откако на трибината на СДСМ, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов истакна дека во моментов се работи на изградба на четири булевари во Скопје, екипата...
Вести Скопје

Градежни активности на булеварот „Кочо Рацин” и улицата „Индира Ганди” во Скопје

Слободен печат
Екипи на Град Скопје од вечер почнуваат со градежни активности за реконструкција на крстосницата на булевар „Кочо Рацин” со улицата „11 Октомври” (кај Црвен крст)....
Вести Скопје

Реконструкција на повеќе булевари и улици во месец Јули

Слободен печат
Во текот на изминатиот месец Град Скопје работеше на реконструкција на повеќе булевари и улици и тоа со рекордно кратки рокови. Целосно заврши реконструкцијата на...
Вести Скопје

РАСТАТ нервозите кај скопските возачи со секојдневните реконструкции

Долги колони возила по булевар „Партизански одреди“ кога граѓаните одат и се враќаат од работа, закрчен сообраќај пред мостот „Гоце Делчев“, нервози и хаос на...
Вести Скопје

Делови на Скопје ќе бидат затворени поради снимање на спот

Слободен печат
МВР ги информира граѓаните дека утре и задутре, на 14 и 15 јули ќе има посебен сообраќаен режим во времето од 19.00 до 06.00 часот, поради...