• бремена жена

ВИДЕО | Се породи Турчинка која бремена преживеа под урнатините: Среќна сум, но и тажна

Бремена жена која го преживеала силниот земјотрес во Турција, се породи во Бодрум. Таа била донесена во југозападната провинција Мугла, откако земјотресот ја зафатил нејзината провинција Хатај. Исил Оздемир (22) била сместена во хотел под координација на турската агенција за управување со катастрофи – АФАД. Оздемир, која беше бремена во 39-та недела, го роди своето …

ВИДЕО | Се породи Турчинка која бремена преживеа под урнатините: Среќна сум, но и тажна Read More »