• босна

Колинда: Ќе им помогнеме на Македонија и Босна да влезат во ЕУ

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, по средбата со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим изјави дека Хрватска ќе им помогне на соседните земји да влезат во Европската унија. – Можеме да направиме многу добри работи, но исто така и да потонеме во хаос. И затоа мора да го надгледуваме сето она што се случува околу нас …

Колинда: Ќе им помогнеме на Македонија и Босна да влезат во ЕУ Read More »