23.8 C
Скопје

Tag : бил гејтс

Вести Ви Препорачуваме Свет

ПОВТОРНО НА ВРВОТ: Договорот со Пентагон му помогна на Гејтс да го престигне Безос!

Слободен печат
Коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, во петокот го престигна основачот на Амазон, Џеф Безос, на листата на најбогати луѓе на светот, првпат после повеќе од...
Вести Свет

„Признавам, виновен сум“: Бил Гејтс жали само за една пропуштена можност

Слободен печат
Коосновачот на компанијата „Мајкрософт“ изјави негова е вината тоа што компанијата ја пропуштила можноста навреме да го развива Windows Mobile (пандан на најкористениот оперативен систем...
Вести Свет

Бил Гејтс повторно најбогат според Форбс

Слободен печат
Основачот и извршен директор на „Амазон” Џеф Безос ја загуби титулата најбогат човек во светот за време на послепладневното тргување во четвртокот, а на негово...
Вести Свет

БИТКА НА МИЛИЈАРДЕРИТЕ: Бил Гејтс повторно ја презема титулата за најбогат човек на светот од Џеф Безос

Слободен печат
Основачот и генерален директор на компанијата „Амазон“ Џеф Безос ја загуби титулата на најбогат човек на светот, отворајќи го патот Бил Гејтс од „Мајкрософт“ повторно...
Вести Свет

ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ ПРОТИВ МАЛАТА ГРЕТА: Нејзиниот успех не бил случаен?!

Слободен печат
За само неколку месеци, Грета Тунберг од осамена девојка која протестираше пред шведскиот парламент стана меѓународен феномен. Противниците на Грета често се обидуваат нејзиниот подем...
Вести Свет

Зошто Бил Гејтс го напуштил Мајкрософт деценија порано од што сакал?

Слободен печат
Бил Гејтс рекол дека се повлекол од Мајкрософт скоро деценија порано од што имал намера, а сега објаснил како. Со години Бил Гејтс не можел...
Вести Свет

ТВРДИ ДЕКА Е ЕДНОСТАВНО! Еве како Бил Гејтс оваа година заработил 16 милијарди долари и го зголемил своето богатство

Слободен печат
Иако годинава донираше над 35 милијарди долари во хуманитарни цели, Бил Гејтс од почетокот на 2019 година заработил 16 милијарди, па сега „вреди“ 106 милијарди...
Магазин Филм и ТВ

НОВ ДОКУМЕНТАРЕЦ НА НЕТФЛИКС ЗА ВТОРИОТ НАЈБОГАТ ЧОВЕК ВО СВЕТ: Бил Гејтс открива од што најмногу стравува

Слободен печат
Најголемиот страв на американскиот милијардер Бил Гејтс е, како што тој вели, неговиот мозок да престане да функционира. Гејтс тоа го изјавува во најавата за...
Еспресо Шоу биз

Бил Гејтс и семејството дел од годишниот одмор го поминаа во Црна Гора

Слободен печат
Милијардерот Бил Гејтс дел од својот годишен одмор со својата сопруга Мелинда и трите деца го поминале во Црна Гора. Тие престојувале во хотелот „Риџент“...
Вести Свет

Француски милијардер го престигна Бил Гејтс: Американецот веќе не е вториот најбогат човек во светот

Слободен печат
Американскиот милијардер Бил Гејтс за прв пат во седум години се најде на третата поизиција на листата на најбогати луѓе на светот, со што ова...