Tag : Безбедно

Забава Магазин Магазин слајдер

Романтично и безбедно: Ресторан во Амстердам смисли како да ги заштити своите гости (ФОТО)

Слободен печат
Овој ресторан во Амстердам смислил одлична идеја како да ги заштити своите гости во време на коронавирусот. Со цел да го претстави својот безбеден, а...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Дали во текот на пандемијата на коронавирусот е безбедно да јадеме храна која некој друг ја подготвил?

Слободен печат
Со пандемијата на коронавирусот и социјалната изолација, ни се наметнуваат голем број на прашања… Порталот „Дејл Мејл“ собра неколку прашања од читатели на кои одговорија...
Вести Македонија Слајдер

Безбедно се вратија затекнатите македонски патници од аеродромот во Малта

Македонските државјани кои вчера беа заглавени на аердором во Малта, утринава во 8 часот стигнале на скопскиот аеродром со конекциски лет преку Истанбул. Тие вчера...