-6 C
Скопје

Tag : Бајка

Магазин Магазин слајдер Сцена

Делуваше дека живеат во бајка: Испливаа деталите за виртуелниот развод на славната актерка и 17 години постариот богаташ

Слободен печат
Најпознатата близначка во светот Мери Кејт Олсен се разведе од 17 години постариот богаташ, Оливиер Саркози, полубратот на францускиот претседател Никола Саркози, и тоа виртуелно....
Забава Магазин Магазин слајдер

Сите ја сметале за „грдото пајче“, но таа сепак го добила својот среќен крај! (ФОТО)

Слободен Печат
Кучето Мориса долго време имало потешкотии да го пронајде својот дом поради изгледот, а некои едноставно се откажувале од посвојување кога ќе виделе „грдото пајче“....
Еспресо Мода

Ирина Шајк се соблече во минијатурни бикини и покажа тело како од бајките! (ФОТО)

Слободен Печат
Прекрасната руска манекенка Ирина Шајк ги изненади своите фанови кога објави селфи во огледало. Иако нејзиното лице не е прикажано, следачите се навикнати да ја...
Спорт Фудбал

Ајакс, најубавата фудбалската бајка сезонава

Слободен печат
„Да се игра фудбал е многу едноставно, но да се игра едноставен фудбал е најтешката работа“ се зборовите на легендарниот Јохан Кројф, творецот на модерниот...