Tag : Бајка

Еспресо Мода

Ирина Шајк се соблече во минијатурни бикини и покажа тело како од бајките! (ФОТО)

Слободен Печат
Прекрасната руска манекенка Ирина Шајк ги изненади своите фанови кога објави селфи во огледало. Иако нејзиното лице не е прикажано, следачите се навикнати да ја...
Спорт Фудбал

Ајакс, најубавата фудбалската бајка сезонава

Слободен печат
„Да се игра фудбал е многу едноставно, но да се игра едноставен фудбал е најтешката работа“ се зборовите на легендарниот Јохан Кројф, творецот на модерниот...