Михаела Лазаровска урна 14 години стар рекорд во скок во височина

Викендов во Скопје се одржа атлетскиот младински Куп на Македонија. Падна еден рекорд, истиот го постави Михаела Лазаровска од АК Центар. На Арената „Тодор Проески” во Скопје овој викенд се одржа атлетскиот младински Куп на Македонија. Дводневната програма беше исполента со 16 дисциплини, учество земаа по девет тима во машка и во женска конкуренција. Во …

Михаела Лазаровска урна 14 години стар рекорд во скок во височина Read More »