Tag : атланта хоукс

Кошарка Спорт

Богдановиќ доби 72 милиони долари од Атланта, на потег се „кралевите“

Слободен печат
Богдановиќ е ограничено слободен играч што значи дека Сакраменто има рок од 48 часа да ја израмни понудата на Атланта и да остане „кралскиот“ дрес...
Кошарка Спорт

КАРТЕР Е НЕУНИШТЛИВ: Ќе ја игра 22. сезона во НБА лигата

Слободен печат
Легендарниот Картер доколку одигра само еден натпревар во новата сезонаќе стане првиот кошаркар во историјата на НБА лигата кој играл 22 сезони. Доколку заигра на...
MacedonianAlbanian