• 2022

ГАЛЕРИЈА | Музички награди Билборд 2022: Триумфираше Оливиа Родриго со 7 награди, Канје Вест освои 6

Музичките награди Билборд се одржаа вчера и додека најнаградуваните уметници Оливиjа Родриго која е на турнеја и Канје Вест кој се справува со менталното здравје, останатите победници како Доџа Кет со полни раце награди прославија на шоуто, пишува „Дејли Меил“. Рок принцезата Оливија Родриго беше најголемиот победник на вечерта со седум статуетки на музичките награди …

ГАЛЕРИЈА | Музички награди Билборд 2022: Триумфираше Оливиа Родриго со 7 награди, Канје Вест освои 6 Read More »