Tag : 11 септември

Вести Свет

Стилот на Меланија повторно го „ЗАПАЛИ“ Твитер: Многу корисници забележаа ВОЗНЕМИРУВАЧКИ детал на капутот на првата дама (ФОТО)

Слободен печат
Твитот на американскиот претседател, Доналд Трамп во кој ја објавил фотографијата од одбележувањето на годишнината од терористичките напади на 11 септември, кренал бура од реакции...
Вести Свет

САД го одбележува 11 септември – најтрагичниот датум во својата понова историја (ВИДЕО)

Слободен печат
САД денеска жалат и го одбележуваат најтрагичниот датум во својата понова историја – 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година. Со повеќе...
Вести Свет

Небото над Америка се ЗАТВОРИЛО – Нападите на 11 септември видени на мапа изгледаат МОРНИЧАВО (ВИДЕО)

Слободен печат
Веста за терористичкиот напад на Њујорк и Вашингтон, пред 18 години, се прошири низ целиот свет со светлосна брзина, а мапата на воздушниот сообраќај ја...
Вести Свет

Нова книга открива што НАВИСТИНА се случувало на 11 септември – Нападите што го потресоа светот ДЕТАЛНО објаснети

Слободен печат
Од нападите на 11 септември поминаа 18 години. Сеќавањата на денот кога во само неколку часа загинаа скоро 3.000 луѓе и понатаму се живи, а...
Вести Свет

Неколку години по нападите на 11 септември преживеаните УМИРААТ од рак

Слободен печат
Жаклин Фебрилет имала 26 години и работела во близина на Светскиот трговски центар кога на 11 септември 2001 година џихадистите ги срушиле кулите Близначки во...
Вести Свет

НОВ ШОК за нападите на 11 септември – Трета зграда била СРУШЕНА, а еве ЗОШТО тоа било скриено (ВИДЕО)

Слободен печат
Истражувачот на заговори Дејвид Ајк, го поддржал извештајот во кој се наведува дека на 11 септември, една од кулите во Њујорк не се срушила заради...
Вести Свет

Организатор на нападите од 11 септември може да сведочи за жртвите

Слободен печат
Еден од организаторите на терористичките напади од 11 септември 2001 година во САД, Халид Шеик Мохамед е подготвен да сведочи во корист на луѓето и...
Вести Свет

Трамп „мисли дека знае“ кој стои зад нападот на 11 септември: НЕ, НЕ Е ИРАК

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека мисли дека знае кој е одговорен за терористичкиот напад на 11 септември 2001 година, но не сака ништо јавно...