• Миле Јанакиески

Миле Јанакиески не се враќа во притвор, судот го одби барањето на Русковска

Кривичниот совет при Основниот Кривичен суд Скопје соопшти дека барањето на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за определување мерка притвор за Миле Јанакиески се одбива како неосновано. Апелацискиот суд Скопје на 18.11.2021 година на Јанакиески му ја укина мерката куќен притвор, определена за предметот КОК 53/17 во јавноста познат како „ТНТ“ …

Миле Јанакиески не се враќа во притвор, судот го одби барањето на Русковска Read More »