6.8 C
Скопје

Tag : ВМРО – ДПМНЕ

Вести Скопје

Град Скопје го демантира ВМРО – Коце Трајановски ПОТПИША со истата фирма

Слободен печат
Градот Скопје целосно ги отфрла невистините изнесени на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ во однос на соработката со компанијата ФЛАЈ КЕМ ДООЕЛ Скопје, соопштија од Град...
Вести Македонија

Управен суд: Отфрлена тужбата на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето во Ново Село

МИА Агенција
Управниот суд денеска ја отфрли како неоснована тужбата од ВМРО-ДПМНЕ, која се однесува на одбиениот приговор од Државната изборна комисија за гласачкото место 1789 во Ново...
Вести Македонија

ДИК го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за избирачко место во Ново Село

МИА Агенција
Државната изборна комисија денеска го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето на избирачко место 1789 во Ново Село за избор на градоначалник, откако по службена...
Вести Македонија

Димитров со порака до Милошоски: Гладна кокошка, просо сонува

Слободен печат
Министерот за надворешни работои, Никола Димитров, синоќа му испрати порака на поранешниот шеф на македонската дипломатија Антонијо Милошоски дека ВМРО-ДПМНЕ нема за брзо време да...
Вести Македонија

Силјановска: Победи партикратијата, а не демократијата

Слободен печат
Кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска по поразот на изборите изјави: -Добив невидена енергија од граѓаните во време кога нема демократија. Утрото почна со...
Вести Скопје

Град Скопје ги демантира наводите на ВМРО-ДПМНЕ која поднесе кривична за Шилегов

Слободен печат
Град Скопје доцна попладнево излезе со остар демант на, како што наведуваат, невистините изнесени од ВМРО-ДПМНЕ и Светлана Колариќ во врска со изградбата на булеварот...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со кривична за Шилегов, кога ќе се врати од „Ноу Камп“ обвинител да го приведе на разговор

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесува кривична пријава против градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, градоначалник на Скопје и две непознати правни лица. Како што соопшти Светнала Колариќ, пријавата...
Вести Македонија

Сиљановска-Давкова: Не правам компромиси со правото

Резултатите од првиот изборен круг многу кажуваат, предупредуваат и испраќаат порака. Затоа го имате моето ветување – компромиси со право не правам. Правото треба да...
Вести Македонија

ВМРО – ДПМНЕ поднесе кривична пријава до ЈО против сите членови на ИО во Зајас

Стево Пендаровски и Зоран Заев ја изгубија поддршката кај граѓаните, затоа прибегнаа и посегнаа кон полнење кутии кое што е против законско дејствие казниво согласно...
Вести Македонија

Сиљановска се сретна со граѓаните од Овечполието

Слободен печат
Денеска кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова оствари средба со земјоделците од Овчеполието. Во текот на средбата се разговараше за...