Tag : „БМВ“

Хроника

Повреден возач на „БМВ“

Горан Наумовски
На улицата „Филип Втори“ вчера околу 12 часот во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „БМВ“ управувано од Н.Ч.(37) од скопското село Рашче и...
Хроника

Со автомобил удрил во две девојки и избегал

Скопјанецот А.П. (48) вчера попладне со автомобил „БМВ“ удрил во пешаците А.З. (22) и С.Т. (21), двете од Скопје. Несреќата, по која возачот го напуштил...
Хроника

Товарен воз удри во „БМВ“

Велешката полиција вчера добиоја дојава дека на железнички премин од пругата Велес – Битола кај поранешната фабрика „Киро Ќучук“ во Велес се случила железничка незгода...