Спасувачка драма на Охридското Езеро – Слободен печат
ВестиХроника

Спасувачка драма на Охридското Езеро

Повредениот маж со возило на Итна помош е пренесен во болницата „Св.Еразмо“.

Денеска околу 13.30 часот охридската полиција била алармирана дека маж на потегот помеѓу „Лабино“ и „Канео“ падна во Охридското Езеро. Станува збор за локација која е тешко пристапна од копно.

Полициски службеници од езерската полиција, со пловен објект пристигнале до Д.А.(57) од Охрид кој со возило на Итна помош откако е извлечен од непристапниот терен е пренесен во болницата „Св.Еразмо“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close