„Скопје на мапата на Европа” – Промоција на знаменитостите на градот

Заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со заменик – градоначалникот на град Скопје, Енвер Малиќи, денеска ќе бидат домаќини на претставниците на дипломатскиот кор и други гости, на настанот во организација на Секретаријатот за европски прашања, на кој во рамки на кампањата „Заедно кон ѕвездите”, се планира прошетка низ Скопската чаршија, со професионален туристички водич, со што ќе се промовираат знаменитостите на градот под мотото „Скопје на мапата на Европа”.

Настанот ќе се одржи пред МК-ЕУ Инфо Центарот на Секретаријатот за европски прашања на централниот плоштад.

Прочитајте и...  Курти не прифаќа примопредавање: Новата косовска Влада е бескорисна

Прочитај повеќе

Уапсен маж кој се заканил со убиство на полскиот кандидат за претседател Рафал Трасковски

Слободен печат

ЕВН е должна цда изврши коригирање на сметките порача Бислимовски

Слободен печат

Рашела Мизрахи пријавила во полиција дека ја следеле и фотографирале лица со качулки

Обвинителството го предупреди Пленковиќ за вршење притисок

Слободен печат

Америка има нов план како да го стопира „Северен тек 2“

Слободен печат

Принцот Чарлс: Имав среќа, лесно поминав со коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев: Издржавме и потешки моменти заедно ќе го поминеме и овој, потребно е единство и дисциплина

Слободен печат

Михајловиќ: Србија ќе изгради брза пруга од Белград до Ниш

Слободен печат

МВР: Граѓаните кои имаат закажано термини за аплицирање за лични документи, ќе може да ги реализираат наредна недела

Слободен печат

Отец Стефчо: Да не може да се оди на гробишта и во црква е изживување со народот

Мирослава Бурнс

САД воведоа рестрикции за уште 33 кинески компании

Слободен печат

УХМР најавува променливо време за продолжениот викенд

Слободен печат