Скопјанец загинал во близина на Ајватовци – Слободен печат
Хроника

Скопјанец загинал во близина на Ајватовци

Вчера на локалниот пат Илинден-село Ајватовци патничко моторно возило излетало од патот и удрило во бетонски ѕид.

На 12.07.2019 околу 14,35 часот на локалниот пат Илинден-с.Ајватовци било пријавено дека патничко моторно возило „Форд фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од В. Д. (60).

Според информациите од МВР автомобилот излетал од патот и удрил во бетонски ѕид.

Возачот В.Д  починал на местото на настанот. Увид извршила увидна екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close