СИТЕ БИ САКАЛЕ КАЈ НЕА НА ОБУКА: Обожавам да го држам пиштолот, тогаш се чувствувам моќно! (ВИДЕО)

Орин Џули, ветеранка на израелската IDF, е позната на социјалните мрежи како самопрогласена „кралица на оружјето”, а вели дека е љубоморна на американските закони за огнено оружје бидејќи не се остри како израелските.

Џули за „Daily Caller“ изјавила дека САД имаат најдобри закони за оружје на светот и ја изразила својата фрустрација дека, и покрај нејзините години активна должност во Израелските одбранбени сили, таа не е во состојба легално да поседува огнено оружје како цивил во својата родена земја.

Таа побарала да биде во борбените сили, кога почнала задолжителна воена служба во 2012-та година. Наместо тоа, добила комфорно биро.

Нејзиното барање било одобрено во 2013-та година, кога била уфрлена во престижната единица за трагање и спасување.

Прочитајте и...  Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Почнала да поставува фотографии од своите искуства како борбен војник, а набрзо и се јавиле разни произведувачи на оружје за да биде нивен модел.

English below 👇🏻Enyo Mediaאחת הסיבות שאני ככ אוהבת טיפוס על חבל היא שטיפוס על חבל דורש טכניקה ולא כח. עם טכניקה נכונה, כל אחד יכול.הטכניקה שהצבא הישראלי משתמש בה מאפשרת טיפוס נוח ומאובטח עם ציוד- נשק, ווסט, מחסניות מלאות, מימיות וכו. בין אם אתה רזה, שמן, שרירי, צנום, גבר, אישה – טכניקה נכונה מביאה להצלחה. אם יש לכם שאלות- תשאלו, אני אענה בתגובות. ❤️ בהצלחה!One of the reasons I like rope climbing so much is that it requires technique rather than physical strength. With the right technique, anyone can do it. The technique used by the Israeli military allows a comfortable and secure full-stacked climbing – rifle, vest, ammo, canteens, etc. Whether you're fat, skinny, bulky, slim, man, woman – proper technique results in success.If you have any questions, feel free to ask, I’ll answer in the comments. ❤️ Good luck!😊Song: this means war – avenged sevenfold

Publiée par Orin Julie sur Lundi 12 février 2018

„Жените можат да работат што сакаат, колку сакаат и каде сакаат”, вели таа и додава дека “можат и во војската и на било кое друго место”.

Прочитајте и...  Проблеми за филмската индустрија, се забранува снимањето на љубовни сцени

Неколку видео снимки на нејзиниот Инстаграм профил го покажуваат нејзиното познавање на огненото оружје, од пиштоли до автоматски пушки.

Иако се соочува со некои осуди на своите профили, во главно во коментарите, таа е позитивна.

„Бев благословена со одредени вештини и се што сакам е да бидам најдобра верзија на себе”, рекла во интервју и додала дека се чувствува моќно додека држи оружје.

Прочитај повеќе

Станија се пофали дека добила 100 евра помош од државата, па ги почасти фановите со разголени фотографии (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајката на фудбалерот Нејмар се смири со 30 години помладиот љубовник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат

Позната инфлуенсерка позира потполно гола, интимните места ги сокри со пена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.00 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На Инстаграм ја следат 620.000 фанови, а таа призна дека не знае колку е 8х2! ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите на Бред Пит изненадени: Што се случува со актерот? (ФОТО)

Слободен Печат

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат

Од Куманово до Мексико: Запознајте ја Сандра, една од најубавите наши манекенки со интернационална кариера! (ФОТО)

Васко Спасоски

Да се знае кој е главен: Илина Арсова го натера Игор Џамбазов да планинари (ФОТО)

Васко Спасоски