Сара Џесика Паркер со пофални зборови за „Медена Земја: Тој е еден од најдобрите кандидати за Оскар - Слободен печат

Сара Џесика Паркер со пофални зборови за „Медена Земја: Тој е еден од најдобрите кандидати за Оскар

Славната актерка Сара Џесика Паркер на својот инстаграм профил изрази воодушевување од македонскиот документарен филм „Медена земја“.

„Медена земја“ е неверојатна, визуелено зачудувачка, епска а сепак интимна приказна за пчеларката Атиџе Муратова. Жена која нема никогаш да ја заборавам!“, напиша Паркер.

Холивудската актерка филмот го погледнала во Quad Cinema во Њујорк и истакна дека филмот е еден од најдобрите номинирани за „Оскар“.

 

Прочитај повеќе

Здрав колач со чиа семе и чоколадо

Слободен печат

Маж се самоуби пред Парламентот во Белград

Слободен Печат

Симптоми кои откриваат каква несоница ве мачи

Слободен печат

Фотографии од Шумахер во болнички кревет вредат вистинско богатство

Слободен печат

КАДЕ ИСЧЕЗНА ЈАДРАНСКОТО МОРЕ: Бродовите во Сплит останаа на суво (ФОТО)

Слободен Печат

Индија го претстави женскиот робот астронаут кој наскоро ќе тргне во вселената (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 + two =

Прочитај повеќе

Ова ќе биде најпопуларна фризура во 2020 година!  

Слободен печат

РУШАТ РЕКОРДИ: Полицијата во Рио де Жанеиро дневно убива по пет луѓе

Слободен Печат

ТЕСТ: Откријте дали сте привлечна, искрена или пребирлива заводничка

Слободен печат

Наши миленици: Перо, другар му на Миланче, Ушка, Шаре и мачката Карлита

Слободен печат

Домашен декор: Класичната сина боја ќе ја одбележи 2020  

Слободен печат

На ветинг-списокот ќе се најдат и судии за кои до Антикорупциска веќе има поплаки од граѓани за нивната работа

Весна Тодоровска